KPI

۴۸ KPI ( شاخص کلیدی عملکرد ) منابع انسانی و نمونه های شاخص (چگونه آنها را پیاده سازی کنیم)

قسمت اول:

در دهه گذشته ، منابع انسانی (HR) و سرمایه انسانی از یک بخش مدیریت صرفا منافع خدمات محور به یک دارایی سازمانی عمدتا استراتژیک تبدیل شده اند. به نظر می رسد مدیران تشخیص می دهند که داشتن یک تیم صحیح برای اجرای استراتژی شرکت در حال حاضر (بیش از هر زمان دیگری) حیاتی است. سازمانها و بنگاههای مشهور از سراسر جهان مرتبا این مبحث را عنوان میکنند که چقدر استخدام و حفظ استعداد فرد مناسب اهمیت دارد و این توانایی اغلب به عنوان یکی از بزرگترین پیش بینی کنندگان موفقیت سازمانی در نظر گرفته می شود.

در حالی که بسیاری از سازمانها این تغییر فکر را تشخیص میدهند، همه آنها به درستی موفقیت را با شاخص های عملکرد کلیدی HR (KPI) به روز شده اندازه گیری نمی کنند. این ابزارهای استراتژیک می توانند به شما کمک کنند درک کنید که آیا اهداف منابع انسانی خود را به گونه ای مطابق با استراتژی خود به دست می آورید یا خیر. از نظر ما، مدیران باید در مورد هر دو مشخصههای سنتی منابع انسانی مانند روزهای بیماری، غیبت و رضایت کارکنان در کنار اقدامات استراتژیک سرمایه انسانی مانند عملکرد و فرهنگ کارکنان فکر کنند.

نگاهی بیندازیم به ۴۸ تا از KPI سرمایه انسانی مورد توجه ما که ممکن است بخواهید اجرای آن را در نظر بگیرید.

آیا می خواهید لیست را با خود ببرید؟

توجه: ما طرفداری نکرده و به شما توصیه نمی کنیم اندازه گیری همه این KPI ها را شروع کنید. در عوض، می توانید از این لیست گسترده استفاده کنید تا به ایده هایی که سازمان های هم فکر می توانند به جستجوی آن بپردازند، استفاده KPI ها را در لیستهای دیگر جستجو کنید و سپس درباره چند KPI مهم که مطابق با استراتژی بی نظیر شما هستند تصمیم بگیرید.

شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) جبران خسارت

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) فرهنگ:

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) استخدام:

برداشت من:

برامون در کامنت بنوسید و اگر دوست داشتید با دوستانتون به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط:

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.